Načítání…

Co na alergii Babske řády?

  • Domů
  • Co na alergii Babske řády?
Co na alergii Babske řády?

Alergie a babské rady, které nás provází od dětství

Alergie je jako ta nepříjemná a nevítaná tchýně, která vám ruší všechny plány. Jsem si jistá, že mnoho z vás routine kontrolovalo předpovědi pylů a poté si zaléhalo se zaléčeným nosem a očima plnými slz. Jistě, existují různé léky, které jsou vám k dispozici, ale co když existuje alternativní cesta, kterou naši předkové znali jako své boty? Mám na mysli tradiční babské rady.

Čajové rituály a jejich účinky na alergie

Václav, můj manžel, je velkým fanouškem čaje. Naše kuchyň je plná různých druhů čajů a krabiček. A jednoho dne mi podal šálek s mátovým čajem a řekl mi, že může pomoci při alergické rýmě. Byla jsem skeptická, ale překvapilo mě, jak mi to pomohlo. Některé babské rady doporučují pití rostlinných čajů, jako je mátový čaj, kopřivový čaj nebo zelený čaj, které obsahují antioxidační látky a bioflavonoidy, které mohou pomoci zmírnit symptomy alergií. Existují i další čaje, které by mohly pomoci, například čaj z květu heřmánku nebo čaj z levandule.

Esenciální oleje a jejich působení na alergii

Esenciální oleje jsou další z babských rad, které mohou pomoci při boji s alergiemi. Oleje jako levandulový, citronový nebo eukalyptový mají antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci zmírnit příznaky alergie. Když jsem poprvé zkusila esenciální oleje, považovala jsem to za něco mezi bláznovstvím a magií. Ale nyní je používám pravidelně, a to nejen pro alergie, ale i pro celkové zlepšení nálady. Těším se na chvíli, kdy olej kape do difuzoru, a já se můžu těšit na jeho magický vliv.

Osvěžující moc sprchování po dni stráveném venku

Znáte ten pocit, když se vrátíte z procházky a vaše oči začnou svědit a kýchat jako o život? Tady přichází na řadu další babská rada - sprchování po návratu domů. Sprchování může pomoci odstranit pyl z vaší kůže a vlasů a tím snížit alergické reakce. Václav to dělá pokaždé, když se vrátí z venkovní aktivity, a já musím přiznat, že to zabírá.

Staří dobrí přátelé - med a citron

Rozhodně nemůže chybět kombinace medu a citronu. Máte rádi sladké? Pak je tady med pro vás. Jsem si jistá, že jste již slyšeli o jeho léčivých vlastnostech. Může pomáhat při zmírňování příznaků alergie. A co citron? Je plný vitamínu C a bioflavonoidů, které mohou posílit vaši imunitu a pomoci tělu lépe se bránit alergiím. A nejen to, tato kombinace je také velmi chutná!

Cvičení dýchání a jak to souvisí s alergií

Cvičení dýchání je jednou z nejzajímavějších babských rad. Správné dýchání může zmírnit stres, což může přispět k lepšímu řízení alergií. Pro mne jako blogerku, která tráví hodně času sedět u počítače, je důležité si udělat přestávku a provádět cvičení dýchání. Pokud se ptáte, jak na to, ráda s vámi sdílím jeden z mých oblíbených dýchacích technik: Sedět vzpřímeně, zhluboka se nadechnout nosem, počkat několik sekund a pak vydechovat ústy. Opakujte to několikrát a uvidíte, jak se cítíte lépe.

Zázraky zahradní produkce - kopřiva

Moje poslední babská rada je kopřiva. Ano, ty pichlavé rostliny, kterých se všichni snažíme vyhnout. Ale víte, že kopřiva může být užitečná v boji proti alergiím? Obsahuje přírodní histamin, což může pomoci tělu správně reagovat na alergeny. Takže pokud máte zahradu plnou kopřivy, nebojte se je požít. Ale pamatujte, nosit rukavice, aby vás nepíchla.

Lékařské konzultace vs. babské rady

A dost možná nejdůležitější připomenutí: babské rady jsou skvělé, ale je třeba je doplnit odbornými lékařskými radami. I když tyhle staré časově prověřené rady mohou být účinné, je dobré se vždy poradit s lékařem před jejich aplikací. Jsou situace, kdy je potřeba lékařský zásah a jednoduše nestačí pouze babské rady.

S rozvojem alergií v naší moderní době je důležité se o ně starat, a pokusit se nalézt způsob, jak je léčit nebo je alespoň zvládat. A tyto babské rady mohou být jednou cestou. Takže příště, když vaše babička začne s dalším tipem, možná bude dobré jí naslouchat. Mnohdy v těchto zlatých radách naleznete opravdový poklad.

Napsat komentář