Načítání…

Co na bolest v krku při alergii?

  • Domů
  • Co na bolest v krku při alergii?
Co na bolest v krku při alergii?

Co je to alergická bolest v krku?

Jak jsem už zkoušel vysvětlit svému čtyřnohému kamarádovi Maxovi - který mi na moje zděšené oči vytrvalo chrochtá, jakoby byl malým vepříkem - alergická bolest v krku je stav, který nastává, když reagujeme na nějaký dráždidlo nebo alergen. Tento reakce může mít za následek zarudnutí, podráždění nebo bolest v krku.

Věděli jste, že krk je jakousi cestou pro všechno, co vdechneme? Samozřejmě to víte, to je jasné. Ale to je důvod, proč jsou naše krky tak citlivé na alergeny. Dostává se k nim bezprostředně vzduch, který vdechujeme. A to je ten okamžik, kdy někdo říká: "Ááááá, můj krk je podrážděný!“.

V čem se liší alergické bolesti v krku od ostatních?

Alergická bolest v krku je vlastně docela odlišná od jiných typů bolesti v krku. Zkuste si představit, že jste na party a potkáváte někoho, kdo vám je nějakým způsobem povědomý, ale nevíte kde jste ho potkali. Po chvíli zjistíte, že je to ten člověk, co vám nedávno udělal výlet do středu rudé republiky. Aha, tak to je on!

Podobně tak funguje i alergická bolest v krku. Ve srovnání s běžnými bolestmi v krku, jako je angína nebo laryngitida, má alergický krk své vlastní specifické rysy a znaky.

Příčiny alergických bolestí v krku

Různí lidé reagují na různé alergeny, ale některé z nejběžnějších alergenů zahrnují pyl, plíseň, prach a roztoců, zvířecí srst (omlouvám se, Maxi) a určité potraviny. V závislosti na tom, jak silně na ně reagujete, může bolest v krku být mírná, střední nebo silná.

Znáte ten pocit, když slyšíte kápnutí vody a víte, že je to kápnutí z potrubí, které těsní a dělá vám problémy už od minulého jara? Tak přesně takový je pocit, když se objeví první symptomy alergické bolesti v krku. Nic moc se nezmění, až do chvíle, kdy se to stane něčím, co vám nedá se soustředit na cokoli jiného.

Alergická bolest v krku: Co pomáhá?

Není to takové, že bych si myslel, že jsem neobyčejně odvážný... Ale v jednu chvíli mi bylo tak zle, že jsem upřímně myslel, že mi Max zkouší sundat hlavu kousáním. Ne, nebyl to on. Byla to alergická bolest v krku.

V takových chvílích vám mohou pomoci některé léky, jako jsou antihistaminika, kortikosteroidy a dekongestanty. Ale vězte, že je důležité hovořit se svým lékařem nebo alergologem, protože každý z nás je jiný a reaguje na léky jinak.

Prevence: Jak předejít alergické bolesti v krku

Takže jsme se dostali až k tomuto bodu. Místo toho, abychom čekali na potíže, jdeme tomu vstříc. Omlouvám se, to bylo klišé. Chtěl jsem říct, že je lepší předcházet než léčit. Ale to také zní jako klišé... Takže ho nechám, ať si to vyloží Max. Je chytrý pes, rychle to pochopí.

Prevence je opravdu nejlepším způsobem, jak se vyhnout alergické bolesti v krku. To zahrnuje důkladné čištění domu, vyhýbání se alergenům a případně použití vzduchových filtrů. Nezapomeňte, že se můžete vždy obrátit na svého lékaře nebo alergologa, aby vám poradil, jak to nejlépe zvládnout.

Napsat komentář