Načítání…

Jak se projevuje alergie v krku?

  • Domů
  • Jak se projevuje alergie v krku?
Jak se projevuje alergie v krku?

Jak poznat alergii v krku?

Znáte ten pocit, kdy se vám krk začne škrábat a při polykání to nepříjemně píchá? Pak se u vás může projevovat takzvaná alergie v krku. Co to je a jak ji poznat? To je přesně to, co se dále dozvíte. Musím přiznat, že s tím mám trochu osobní zkušenost. Nevěděla jsem, co se se mnou děje, až lékaři odhalili, že je to alergie.

Alergie v krku – skrytý nepřítel

Alergie v krku je poměrně nepříjemná věc a může se velmi lišit. U některých lidí se projevuje jako suchý kašel, jiní mají zase pocit, jako by se jim v krku tvořil hlen. No a já? Měla jsem pocit, že se mi v krku usadila nějaká ta invazivní koule a nenechá mě klidně polykat. A samozřejmě, papoušek Kvido mi na tom všechno asistoval a nešetřil "pestrými" komentáři své papouščí mluvy.

Rozličné příčiny alergie v krku

Pokud jde o příčiny tohoto nepříjemného stavu, mohou být velmi různorodé. Může se jednat o nějaký typ potravin, krmení zvířat, květinový pyl, nebo dokonce o výrobky, které obsahují určité chemikálie. Všem vám radím, zvláště pokud trpíte tímto typem alergie, aby jste byli pozorní k tomu, co je pro vás "spouštěčem".

Diagnóza: Jste alergici!

Jak jsou ale takové alergie diagnostikovány? To je otázka, kterou může zodpovědět lékař nebo lékařka, který se specializuje na alergie. Příznaky mohou být velmi obecné, takže pokud máte nějaké problémy, měli byste navštívit svého lékaře. Ten provede řadu testů, které mohou zahrnovat krevní testy, kožní testy nebo dokonce testy sputa.

Jak se léčí alergie v krku?

Základem léčby alergie v krku je především vyhnutí se alergenu. Pokud to ale není možné, může Vám váš lékař doporučit antihistaminika nebo kortikosteroidy. Při mé léčbě alergie v krku mi například velmi pomohlo používání solných sprejů. A je to legrace! Vždycky, když si ho stříkám do nosu, tak mi Kvido svým papouščím smíchem dává najevo, jak vlastně vypadám.

Praktické rady a tipy

Jaké bych měla tedy rady pro ty z vás, kteří trpí alergií v krku? Předně, určitě vám doporučuji najít a vyhýbat se vašemu alergenu. Pokud to ale není možné, zkuste alespoň minimalizovat jeho vliv. Také je velmi důležitý dostatečný přísun tekutin a dostatečná vlhkost vzduchu. Super tip je také odstraňování zánětu v krku pomocí gargarismů s teplou solí. I když to nemusí být příliš chutné, může to skutečně pomoci!

Doufám, že vám tyto informace pomohou se seznamit s tím, jak se projevuje alergie v krku a jak se s tím vyrovnat. Nezapomeňte, že nejlepší obranou je vždy prevence a správná pečlivost. Takže si dejte pozor na to, co jíte, co dýcháte a hlavně - vyslechněte své tělo!

Napsat komentář