Načítání…

Alternativy k jogurtu: Co jíst pro zdravé střevo?

  • Domů
  • Alternativy k jogurtu: Co jíst pro zdravé střevo?
Alternativy k jogurtu: Co jíst pro zdravé střevo?

Proč hledat alternativy k jogurtu?

Mnoho lidí hledá alternativy k jogurtu buď z důvodu intolerance na laktózu, nebo z etických a zdravotních důvodů souvisejících s konzumací mléčných výrobků. Jogurt je často chválen pro svůj obsah probiotik, která jsou klíčová pro zdravé střevo, avšak není jediným zdrojem těchto přínosných bakterií. Níže představujeme řadu alternativ, které jsou nejenom bohaté na probiotika, ale přinášejí i další zdravotní přínosy.

Rostlinné mléko a jeho deriváty

Rostlinná mléka a z nich vyráběné produkty se stávají populární alternativou k mléčným výrobkům. Sojové, ovesné, mandlové nebo kokosové mléko mohou být obohaceny o probiotika a stát se tak zdravou součástí vaší stravy. Rozličné značky nabízejí rostlinné jogurty s přidanými probiotiky, které jsou skvělou alternativou k tradičnímu jogurtu. Nejenže jsou vhodné pro vegany a osoby s intolerance na laktózu, ale často obsahují i další důležité živiny, jako je vláknina a omega-3 mastné kyseliny.

Fermentované potraviny

Ke zvýšení příjmu probiotik ve vaší stravě můžete sáhnout i po jiných fermentovaných potravinách kromě jogurtu. Kimči, tempeh, miso, sauerkraut (kvašené zelí) a kombucha jsou skvělými příklady. Tyto potraviny nejenže obsahují probiotika přirozeně se vyskytující během fermentačního procesu, ale také přinášejí řadu dalších zdravotních výhod, včetně zlepšení trávení a posílení imunitního systému.

Jak začlenit alternativy do vaší stravy

Začlenění výše zmíněných alternativ do vaší stravy nemusí být obtížné. Rostlinná mléka a jogurty mohou být použity stejně jako jejich mléčné protějšky - ve smoothies, müsli nebo jako součást vašich oblíbených receptů. Fermentované potraviny jako kimči a sauerkraut mohou být skvělým doplňkem k vašim obědům nebo večeřím, nabízí se jako příloha nebo mohou být přidány do salátů pro zvýšení chuti a nutriční hodnoty.

Napsat komentář