Načítání…

Co na alergii kdyz nemám prášek?

  • Domů
  • Co na alergii kdyz nemám prášek?
Co na alergii kdyz nemám prášek?

Identifikace příčiny alergie

Každý z nás, kdo má alergii, ví, jak může být nepříjemné, když nemáme k dispozici své oblíbené léky. Ale co mají dělat lidé jako já, kteří jsou na cestách a nemůžou se dostat k lékárně? Nebo co když najednou alergie vybere právě vás a dříve jste se s ní nesetkali? A nebo co když se vám prostě nechce běžet do lékárny? Jakub, můj muž, si tohle vždycky říká. Jakub, který je naprosto zdravý a neví, co to znamená žít s alergií, to tak snadno nechápe.Naštěstí existují alternativy k předepsaným lékům.

Prirodní léčba alergii

Je mnoho přírodních léků, které můžete vyzkoušet. Několik studií ukázalo, že strava bohatá na antioxidanty a omega-3 mastných kyselin může pomoci zmírnit příznaky alergie. Toto zařaďte do svého jídelníčku, pokud trpíte alergií. Jídlo je lék, jak se říká. Například, brokolice a losos jsou vynikající pro zmírnění příznaků alergie, tak proč to nezkusit? Já jsem to zkusila. A víte co? Jakub teď miluje brokolici a lososa stejně jako já!

Bylinné čaje

Bylinné čaje jsou také skvělé pro zmírnění příznaků alergie. Máta peprná, zázvor a heřmánek mohou pomoci udržet nos a hrdlo neucpané. Zkuste pít několik šálků těchto čajů denně, a uvidíte, jak se váš stav zlepšuje. Přemýšlím o tom, že bych přidala do své sbírky čajů také tyto druhy!

Relaxace a meditace

Stres může zhoršit některé alergické reakce, takže relaxace může pomoci. Meditace, jóga nebo hluboké dýchání mohou omezit stres a tím oslabit alergickou reakci. Já osobně také vyzkoušela jógu a meditaci a pomohlo mi to. Jakub, jak se ukázalo, je skvělý instruktor jógy - poté, co jsme zjistili, že si rád hraje s naším psem v podobných pozicích.

Klimatizace a čištění

Klimatizace může odstranit alergeny z vzduchu, takže pokud je to možné, využijte ji. Čištění a pravidelné odsávání prachu rovněž může pomoci. Nebojte se také požádat o pomoc, když čistíte. Já mám to štěstí, že když se to týká čištění, Jakub mě vždy podpoří a pomůže. Možná to není jeho oblíbená činnost, ale vždy mi pomůže, když je to třeba.

Vyhněte se venkovnímu prostředí

Pokud máte alergii na pyl, lépe se vyhněte venkovnímu prostředí, pokud je vysoká koncentrace pylu. Informace o tom, jak je to venku s alergeny, najdete na internetu. Myslím, že to je velmi užitečné, protože tak můžete vědět, kdy je lepší zůstat doma. A ano, možná si připadáte trochu jako vězeň ve vlastním domě, ale věřte mi, když říkám, že je to lepší než alergické příznaky!

Využití esenciálních olejů

Esenciální oleje, jako je eukalyptusový, mátový nebo levandulový, mohou pomoci zmírnit příznaky alergií. Můžete je přidat do koupele, difuzéru nebo je jen vdechovat. A pokud nic jiného, budou alespoň váš dům krásně vonět. Momentálně osobně miluji kombinaci levandule a měsíčku, ale ještě hledám ten "perfektní" mix.

Alergenové plazmy

Konečně, pokud jste na něco alergičtí, můžete se pokusit o alergenové plazmy, které můžete použít na místa, kde se dotýkáte alergenů. Toto může pomoci zmírnit reakci těla na tyto alergeny. Takovou možnost bychom měli mít všichni. Jakub mi jednou přinesl hezkou ruži. Bylo to velmi romantické, až do chvíle, kdy jsem zjistila, že jsem na ní alergická!

Zkuste tedy tyto tipy a pokračujte v experimentování s různými přírodními léky a metodami, dokud nenajdete, co pro vás funguje nejlépe. Být alergický není zábava, ale můžeme se s ním naučit žít. A váš život může být stále plný radosti a štěstí, bez ohledu na to, zda máte alergii nebo ne.

Napsat komentář