Načítání…

Jak zklidnit podrážděné očí?

  • Domů
  • Jak zklidnit podrážděné očí?
Jak zklidnit podrážděné očí?

Rozpoznání příznaků podrážděných očí

Než vás provedu návadem na cestě k zklidnění podrážděných očí, měli bychom se shodnout na tom, co to znamená mít podrážděné oči. Tak tedy, svědění, pálení, zarudnutí nebo pocit jakoby cizího tělesa v oku - to jsou jen některé z příznaků podrážděných očí. I já sama jsem měla zkušenost, kdy moje oči nesnesitelně svěděly po dlouhém dnu stráveném před počítačem. A řeknu vám, opravdu to není příjemné!

Někdy mohou být na vině alergie nebo nadměrná unavenost. Ale někdy to mohou být jen zlý den a vaše oči se cítí taky podrážděné! Bez ohledu na příčinu, podrážděné oči mohou být nejen nepohodlné, ale také narušit denní rutinu. Důležité je také pochopit, že podráždění očí může být symptomy závažnějších zdravotních problémů, takže pokud trvá déle než pár dní, měli byste se rozhodně obrátit na odborníka.

Změna životního stylu a stravy

Moi miláčci, naše těla jsou jak vynikající stroje, takže jak je ošetřujeme, ovlivňuje jejich fungování. Vysoký příjem rafinovaných cukrů a soli může způsobit zadržování vody a následné otoky očí. Vaše oči, stejně jako jiné části těla, potřebují hydrataci. Hynek vždy nabádá naše děti, Světlana a Radmila, aby pily dostatek vody.

Rovněž vyvážená strava bohatá na vitamíny A, C a E, může podpořit zdraví vašich očí. Jsem velkým zastáncem konzumace potravin bohatých na omega-3 mastné kyseliny, protože tyto výživové látky mohou pomoci ke zklidnění podrážděných očí a jsou dobré i pro zdraví srdce!

Přírodní opatření

Vždycky říkám, že Příroda je nejlepší lékařka! Různé přírodní oční kapky mohou pomoci zmírnit symptom podrážděných očí. Ale pamatujte, některé oční kapky mohou vysušit vaše oči ještě více, takže vybírejte opatrně! Při výběru očních kapek se ujistěte, že jsou bez konzervantů.

Já mám nejraději přírodní alternativy, jako je například použití chladného obkladu na oči. Tento jednoduchý trik může často pomoci zmírnit podráždění očí. Moje malá Maruška to musela vydržet, když jsem jedním jejím obkladem přeléčila své zarudlé oči. To je taková ta magie domácího lékaření!

Mějte na paměti, že předcházení je lepší než léčení

Víte, jak se říká, že prevenci je lepší než léčba, a to platí i pro oči. Existuje několik změn, které můžete v životě provést, abyste se vyhnuli podrážděným očím. Například udržování důstojné vzdálenosti od počítačového monitoru nebo televizní obrazovky a časté mrkání může pomoci předcházet podráždění očí.

V mé rodině jsme stanovili pravidlo o maximální době strávené před obrazovkou. Pokud je to možné, doporučuji pravidelné přestávky a cvičení pro oči. A nezapomeňte na ochranu očí před sluncem a prašným prostředím, protože to také může vést k podráždění očí.

Zkoušení alternativních léčebných postupů

Někdy může být vhodné vyzkoušet alternativní terapie, pokud tradiční metody nefungují. Například akupunktura nebo aromaterapie byly účinné v řešení problému podrážděných očí pro některé osoby.

Vždy se poraďte se svým lékařem nebo zdravotnickým odborníkem před zahájením jakéhokoli alternativního léčebného postupu. Někdy může být příčinou podráždění očí něco vážnějšího, jako je například autoimunitní onemocnění nebo infekce. Jednou jsem se setkala s čtenářkou blogu, která mi sdělila, že měla podrážděné oči kvůli štítné žláze. Takže nikdy neuškodí být opatrný!

Konečné rady a návrhy

Takže, abych shrnula, pokud máte podrážděné oči, pravděpodobně budete chtít udělat následující: Změnit stravu a způsob života, zkusit některá přírodní opatření a pokud nezabírají, možná byste měli vyzkoušet alternativní léčebné metody. A samozřejmě, to nejdůležitější: Nezapomeňte, že prevence je vždy lepší než léčba!

V závěru bych vás chtěla povzbudit, že pokud máte někdy podrážděné oči, děláte skvěle jen tím, že jste se rozhodli hledat pomoc a informace. A pamatujte, že režim péče o oči by měl být součástí vašeho celkového režimu péče o sebe sama!

Napsat komentář