Načítání…

Co Nejist před alergologii?

  • Domů
  • Co Nejist před alergologii?
Co Nejist před alergologii?

Chuť k jídlu a před návštěvou alergologa

Představte si, že je krásné ráno a vy se probudíte s pocitem toho smyslného, omamného voňavého chleba z hned vedlejší pekárny, který najednou prochází vaši myslí. Jenže, dnes nemůžete jen tak vstát a dojít si pro kus tohoto křupavého zázraku. Dnes máte návštěvu u alergologa. Hynek mi vždy říká, "Bohdano, nemysli na to, je to jen krátký okamžik v tvém životě." A on má pravdu, ale přiznám se, že to není tak snadné, jako to zní. Každá návštěva u alergologa je přeci jen spojena s určitými omezeními a přípravami.

Omezení stravy před testem alergie

Vím, že bych se měla zaměřit na to, co bych tedy před alergologií měla jíst, ale důležitější je vědět, co nesmím. Možná si řeknete, že je to bláznivé, ale mám ráda jídlo. Ano, jsem foodie, a tak pro mě tato dieta před testem alergie představuje opravdový význam slova "omezení". Představte si, že nemůžete jíst citrusové plody, jahody, jablečný džus, čokoládu nebo pít kafe. A ty moje oblíbené slanečky? Ani na ty nemůžu pomyslet!

Nesmíme zapomenout na léky

Účinky mnoha léků mohou způsobit falešné pozitivní nebo falešné negativní výsledky testů alergie. Proto je důležité vyhnout se před testováním některým lékům, které mohou ovlivnit výsledky. Obecně platí, že byste měli přerušit užívání antihistaminiků, jako jsou léky na příznaky nachlazení a alergie, asi týden před testováním. Já vím, že to není vždy možné, ale tentokrát si dělejte lékárničku pro duši spíše než pro tělo. Hynek mi vždycky říká, že zdraví je nejdůležitější. Takže žádné "Ach, mám rýmu, beru si antihistaminikum."

Co vše nám může zkreslit výsledky testu

Je tu spousta věcí, které mohou ovlivnit výsledky testu alergie. Může to být určitý typ jídla, který jste jedli, lék, který jste užívali, nebo dokonce i stress. A mám na mysli tento typ stresu, kdy máte hlad, jste nervózní z připravovaného testu a tak dále. To všechno může ovlivnit výsledky testů. Takže pokud si můžete vybrat, chraňte se před stresovými situacemi a relaxujte. A samozřejmě, udržujte dietu!

Alternativy, které nám může chutnat i před testem

Ale nemusíte se bát. I když existuje několik potravin, které byste měli před testem alergie vyhnout, stále existují některé, které můžete jíst s čistým svědomím a netrápit se oblíbenou kávou nebo čokoládou. Obiloviny, ovoce a zelenina, které nejsou citrusy, bílkoviny a vodu můžete konzumovat v klidu. Takže si můžete udělat krásný avokádový toast, nebo si uvařit ovesnou kaši se skořicí a hruškami. A dovolte mi sdělit vám jednu tajemství – Hynek mi jednoho dne udělal ovocný salát s kiwi a hroznovým vínem. Bylo to tak chutné, že jsem zapomněla na své slanečky.

Vliv fyzické aktivity na testy alergie

Také je důležité zmínit, že před testem byste měli omezit fyzickou aktivitu. Některé studie ukazují, že fyzická aktivita může dočasně zvyšovat citlivost na potraviny. Takže žádný morgen joging! Ale to neznamená, že musíte zůstat celý den v posteli. Můžete si udělat chůzi, nebo si přečíst knížku na balkóne. Myslíte si, že je to nuda? Hynek mi jednoho dne připravil piknik na balkóně a byl to jeden z nejlepších dní v mém životě!

Přátelé, dnes to budu uzavírat

Takže přátelé, před alergií je spousta věcí, které musíme vzít v úvahu. Ale pamatujte, že všechny tyto omezení jsou pro naše dobro. Každý, kdo někdy prošel testem na alergii, ví, že úleva, když máte konečně výsledky, je skvělá. Takže se uvolněte, dodržujte dietu a pamatujte, že Hynek je vždy tady pro vás. Je to jen jedna malá kapka v moři života.

Napsat komentář