Načítání…

Jak zklidnit alergickou reakci?

  • Domů
  • Jak zklidnit alergickou reakci?
Jak zklidnit alergickou reakci?

Rozpoznání alergické reakce

Patříte mezi ty šťastlivce, kteří trpí alergií? Já tedy děkuji osudu, který mi tohle "požehnání" schválil. Ale protože jsem optimista, snažím se i z toho vyťáhnout něco pozitivního. Díky alergii se například naučíte rozpoznat různé typy alergických reakcí, což je umění samo o sobě. Ty se totiž mohou projevit různě - svěděním, kýcháním, zarudnutím kůže nebo dokonce dušností. Při rozpoznávání Vašeho specifického projevu alergické reakce je důležité klást důraz na frekvenci a intenzitu symptómů.

Vyhýbání se alergenů

Tak jako se podle lidové moudrosti straníme černé kočky, pokud nechceme mít smůlu, tak se musíme vyhýbat i alergenům. A to někdy dokáže být opravdová výzva! Podle mé zkušenosti to bývá zvlášť těžké v jarních a letních měsících, kdy kvetou rostliny a létají poletují pyl rostlin. Ale s alergií se dá žít, jen musíte znát svého nepřítele. A tak jsem si postupně vybudovala databázi potenciálních alergenů a vyhýbám se jim, jako čert kříži.

Změna životního stylu

Představte si, že byste museli změnit svůj životní styl kvůli alergii. Zdá se to nemožné? Věřte mi, není to tak složité, jak to zní. Sama jsem prošla jistou transformací, když jsem zjistila, že trpím alergií. Musela jsem se vzdát některých věcí, které jsem milovala, jako třeba procházky po louce během květní sezóny nebo oblíbených jídel, která obsahovala moje alergeny. Ale zase na druhé straně jsem se naučila novým způsobům, jak se vyrovnávat se svou alergií, a získala jsem nové zájmy a koníčky.

Užívání léků

Když jde o alergii, léky jsou často nezbytné. Míšení rostlinných extraktů a bylin v kuchyni za účelem vyzkoušení domácího léku na alergie může být sice zábavné a vzrušující, ale že by to bylo účinné? To teda ne. A tak, když se objeví první příznaky alergie, obvykle sáhnu po svém věrném léku, který mi pomáhá ulevit od příznaků alergie. Ale i zde platí, že ne všechno je pro každého, a tak je velmi důležité konzultovat užívání jakéhokoliv léku s lékařem.

Naučte se relaxovat

Ačkoliv to může znít jako klišé, relaxace a odpočinek mohou mít na alergické reakce skutečně pozitivní účinky. A přiznejte se – kdo z nás by si občas nepřál jen tak ležet, relaxovat a nemyslet na nic? Já si tedy tyto chvíle nesmírně užívám, a v době alergických reakcí je to pro mě skutečný balzám na duši. Ať už si zvolíte jogu, meditace, čtení knížek nebo jen poslech Vaší oblíbené hudby, najděte si čas k relaxaci a Vaše tělo Vám za to poděkuje.

Alternativní terapie

Není to tak dávno, kdy jsem si říkala, že ty alternativní terapie jsou jen nějaká módní vlna. Ale pak jsem jednou vyzkoušela akupunkturu pro své alergické příznaky a byla jsem překvapená, jak moc mi to pomohlo. A tak jsem se pustila do dalšího zkoumání a objevila jsem celý svět tzv. 'alternativních léčebných metod' - od fyzioterapie, masáží, aromaterapie až po homeopatii. Je pravda, že některé z nich můžou být kontroverzní, ale myslím si, že když Vám něco pomáhá, proč toho nevyužít?

Život s alergií

Také máte pocit, že alergie Váš život komplikuje? Já tomu rozumím, ale na druhou stranu jsem si uvědomila, že můj život s alergií mě naučil mnoha věcem. Naučila mě být trpělivá, sebevědomá a také mě naučila, jak se lépe starat o své tělo a zdraví. A tak, ačkoliv bych si přála, abych nemusela mít alergii, dívám se na to z pozitivní strany a beru to jako součást svého života, kterou mohu použít ve svůj prospěch.

Napsat komentář