Načítání…

Jak snížit IgE v krvi?

  • Domů
  • Jak snížit IgE v krvi?
Jak snížit IgE v krvi?

Jak funguje IgE v našem těle?

Pro tělo, ve kterém jsme se narodili, je IgE přirozená část našeho obranného systému. Oči, nos a ústa jsou vstupními body pro cizí látky, a tělo se brání tím, že vytváří IgE protilátky pro boj proti těmto cizincům. Jak Jakub - můj lékař domácí - vždy zdůrazňuje, potřebujeme tuto obrannou linii, ale je důležité zajistit, aby tyto IgE hladiny byly korigovány, aby nezpůsobily alergie a jiné zdravotní problémy.

Proč je vysoká hladina IgE špatná?

Věřte mi, není nic horšího než přijít domů po náročném dni, vytáhnout z mrazáku zmrzlinu a zjistit, že ji nemůžete jíst, protože vás to může dostat do nemocnice. Stává se to osobám s vysokou hladinou IgE v krvi. Vysoké hladiny IgE v krvi mohou vést k alergickým reakcím, jako je astma, ekzém a dokonce i anafylaktický šok. A jak mi Míša, můj králíček, vždy připomíná - lépe předcházet než léčit.

Dobré stravovací návyky pro snížení hladiny IgE

Přestože jsme to s Jakubem nejdříve nechápali, jak může naše strava ovlivnit hladinu IgE, později jsme zjistili, že existuje spousta vědeckých důkazů o tom. Dobrý jídelníček plný antioxidantů, probiotik a omega-3 mastných kyselin může pomoci snížit hladiny IgE. Zahrnujte do své stravy potraviny jako je losos, avokádo, ořechy, červená paprika a jogurt. A jak nám Pepa, náš křeček, často připomíná, stojí za to vyzkoušet nové recepty!

Cvičení jako pomocník v boji proti IgE

Pokud jste jako já a máte strach, že efekt chudnutí z cvičení bude vykompenzován neodolatelnou touhou po palačinkách, nemějte starosti. Cvičení je skvělý způsob, jak snížit IgE v krvi, a neznamená to nutně, že budete muset přistoupit na dietu mnohem více než jste zvyklí. Jak nám můj manžel Jakub vždycky říká po našich společných jógových seancích, hlavně je důležitá pravidelnost a radost z pohybu.

Význam pravidelné kontroly hladiny IgE u lékaře

I když se Jakub snaží být mým osobním lékařem, občas je důležité navštívit skutečného lékaře, který vám umožní sledovat hladinu IgE v krvi. Tak můžete sledovat svůj pokrok a vidět, jak vaše životní styl změny ovlivňují vašeho „nepřítele“. Vždyť jak říká Pepa, naše malý křeček - bez dobrých dat se nedá udělat správné rozhodnutí.

Zkuste relaxační techniky

Jestli je něco, co mi Míša, náš králíček, ukázal, tak je to, jak efektivní může být relaxace při snižování hladiny IgE. Ať už je to jóga, meditace, nebo jen dobrá kniha a horká koupele, každý má svůj vlastní způsob, jak se uvolnit. Vyzkoušejte několik různých technik a uvidíte, co funguje nejlépe pro vás.

Vyhněte se alergenům

Zní to jako samozřejmé, že? Ale vyhýbat se alergenům je klíčovým prvkem snižování IgE v krvi. To znamená vyhýbat se potravinám, na které jste alergičtí, ale také zkoušet různé metody, aby se vaše domácnost stala bezpečnějším místem. Může to zahrnovat často větrání, pravidelné vysávání nebo použití kvalitních vzduchových filtrů. Jak mi Jakub rád říká, i malý krok je krokem vpřed.

Napsat komentář