Načítání…

Co na očí při alergií?

  • Domů
  • Co na očí při alergií?
Co na očí při alergií?

Co na očí při alergií?

Takže máte alergii a vaše oči jsou ve stavu stálé pohotovosti? Vítejte v mém světě! V následujícím článku budu diskutovat o několika přístupech, jak zmírnit alergické příznaky, zejména ty, které ovlivňují naše oči. Jsem si jistá, že po přečtení tohoto článku budete mít připravenou plnou výzbroj pro boj s těmito malými nepříznivými účinky.

Proč mě trápí alergie?

Možná se vás někdy někdo zeptal: "Proč trpíte alergiemi?" a vy jste odpověděli: "Ach, to je jenom kvůli tomu množství prachu, které se uloží na mých řasách". Ale my, kteří jsme kvůli alergiím přišli o mnoho sladkých snů, víme, že to není tak jednoduché.

Alergie jsou komplikované reakce, které se dějí v našem těle, a my je nemůžeme úplně kontrolovat. A nejhorší na tom je, že mohou ovlivnit náš den. Někdy se například cítím, jako bych měla v očích malé armády svědících a koušících mravenců.

Něco o léčbě oční alergie

Nyní, když jsme probrali něco o příčinách alergií, měli bychom se podívat na léčbu. Z mého pohledu je to poměrně jednoduché. Existuje řada léků, které jsou k dispozici pro léčení alergií, takže není třeba se cítit bezmocně.

Osobně vždy držím své kapky proti alergii ve své tašce. Když se objeví první známky nepohodlí, okamžitě jsem připravena zasáhnout. Můj manžel Václav vlastně často žertuje o tom, že by mě měl začít nazývat 'kapkařka'.

Alergie a oční make-up

Slyšeli jste to správně, dámy. Alergie a oční make-up nemusí být vždy nejlepší kombinace. Ale nemusíme se obávat, existují způsoby, jak to obcházet. Představte si, jak skvěle budou vypadat vaše oči, když budete vědět, jak se vypořádat s tímto malým problémem.

Můj první tip? Vyhněte se líčení, pokud jsou vaše oči citlivé. Vím, že to může znít jako sebevražedná mise, ale věřte mi, vaše oči vám poděkují. Já jsem tuto radu ignorovala a skončila jsem s očima tak rudýma, že bych je mohla použít jako dopravní semafor.

Přírodní způsoby, jak zmírnit oční alergie

Nechci pouze hovořit o léčení a kapech na oči. Takže vás provedu několika přírodními způsoby, jak zmírnit oční alergie. Jsou velmi účinné a měly by být součástí vašeho denního režimu.

Představte si scénář: Jednoho dne jsem si přišla domů z práce a měla jsem pocit, že mě něco bodá do očí. V tu chvíli jsem si uvědomila: Mám alergii! Tak jsem nahodila horkou páru do pokoje, zavřela oči a nechala jsem ji na sebe působit na pár minut. Výsledek? Měla jsem pocit, že mi to opravdu pomohlo a alergické příznaky ustoupily.

Druhy alergií a jak se jich zbavit

Existuje mnoho druhů alergií a každý z nich si vyžaduje specifický způsob léčby. V oblasti alergií se nejčastěji setkáváme s těmito typy: pylová alergie, alergie na prach, alergie na zvířecí chlupy a alergie na potraviny. Všechny mohou vyvolat nepohodlí v očích.

Za zmínku stojí, že můj manžel Václav trpí alergií na kočičí srst, a to ho přivádí k šílenství, pokud se jen málo dotýká naší kočky. U něj se ale neprojevuje na očích, spíše kýchá jak šílený. Tak jsme museli navštívit lékaře a zjistit, jaké léky by měl užívat.

Tipy a triky pro život s očními alergiemi

Nyní, když víme více o alergiích a jejich léčení, měli bychom se podívat na několik tipů a triků, jak se s nimi vyrovnávat. Osobně jsem zjistila, že správná strava, pravidelné cvičení a dostatek odpočinku mohou mít skvělý dopad na alergické příznaky.

Zejména u mé oční alergie jsem zjistila, že konzumace potravin bohatých na omega-3 mastné kyseliny, jako je losos nebo lněné semínko, opravdu pomáhá. Také jsem zjistila, že pokud do mé stravy zařadím potraviny bohaté na vitamíny A, C a E, může to pomoci zmírnit některé mé alergické symptomy.

Stejně tak cvičení a odpočinek hrají velkou roli. Představte si, že během těžkého dne přijdete domů, sundáte si boty, naplníte vanu teplou vodou a máte čas úplně pro sebe. To je ten pocit, kdy si uvědomíte, že čas strávený relaxací může skutečně zmírnit stres a napětí způsobené alergiemi.

Uf, to je náš drobný příslib do světa očních alergií! Doufám, že vám byly tyto informace užitečné a že se vám bude dařit překonávat alergie s větší jistotou. A pamatujte na to, že nejste sami. Spolu můžeme dát alergiím na frak!

Napsat komentář