Načítání…

Co na oteklé oko?

  • Domů
  • Co na oteklé oko?
Co na oteklé oko?

Proč se oko otéká?

První věcí, kterou asi chcete vědět, je proč se oko vlastně otéká? Oteklé oko může být příznakem několika různých věcí - od toho nejzávažnějšího, jako je zánět oka, až po něco tak běžného, jako je alergie. Co je důležité, je to neignorovat. Když jsem se jednoho rána probudila a zjistila, že mám oteklé oko, byla jsem vystrašená. Ale poté, co mi se Václav poradil, abych zavolala lékaři, ukázalo se, že to je jen alergická reakce. Takže nemusí to být tak špatné, jako si myslíte!

Jak rozpoznat příčinu oteklých očí?

Existují určité příznaky, které vám pomohou určit příčinu oteklých očí. Pokud máte alergii, mohou vaše oči svědět, řezat a slzet. Jestliže trpíte nějakým jiným onemocněním, například zánětem oka, mohou mít vaše oči červenou nebo růžovou barvu, pod očima můžete mít kruhy nebo dokonce vidět mlhavě. Je důležité mít na paměti, že pokud máte některý z těchto příznaků, měli byste vyhledat očního lékaře. Nebuďte jako moje kočka Mína, která by nejspíš řekla „Mňau, nechci jít k doktorovi!“

Jak zmírnit oteklé oči doma?

Jestliže jste si jisti, že příčinou vašich oteklých očí je alergie nebo něco jiného, co není závažné, existují způsoby, jak zmírnit otoky doma. Pokud máte po ruce studené obklady, můžete je položit na oči. Může to pomoci zmírnit otoky a usnadnit vám cestu k zotavení. Pokud jste jako já a máte rádi přírodní řešení, roztok ze šalvěje nebo heřmánku také může pomoci. Můžete toho dosáhnout tím, že do hrnce s vařící vodou přidáte trochu šalvěje nebo heřmánku a necháte ho působit po dobu 15 minut. Poté nechejte roztok vychladnout a nanesete na oči pomocí vatových tamponů.

Jak zabránit oteklým očím?

Prevence je vždy lepší než léčba. Je důležité připomenout, že některé příčiny oteklých očí, jako jsou alergie, jsou někdy nevyhnutelné. Ale vždy existují kroky, které můžete podniknout, aby jste minimalizovali své riziko. Zaprvé, je důležité udržovat své oči čisté. Pokud nosíte kontaktní čočky, ujistěte se, že je správně čistíte a měníte. Dále je dobré vyhnout se alergenům, pokud je to možné. Například, pokud vím, že jsem alergická na určitý druh květin, snažím se jim vyhnout. Třebaže se mi líbí jak vypadají, měla jsem jednou po nich tak oteklé oči, že mě Radka nemohla poznat!

Kdy vyhledat očního lékaře?

Takže, kdy je ten správný čas vyhledat lékařskou pomoc? Pokud jsou vaše oči oteklé a nevidíte žádné zlepšení po několika dnech domácích léčebných metod, je to pravděpodobně dobrý čas vyhledat pomoc. Stejně tak pokud máte jakékoli další příznaky, jako jsou silné bolesti, zrakové problémy, horečka či nevolnost. Mějte na paměti, že s očima není radno si zahrávat. Já osobně nikdy neotálela vyhledat odbornou pomoc, kdykoli jsem si nebyla jistá zdravotním problémem. Vždy je lepší být v bezpečí než litovat!

Napsat komentář