Načítání…

Jak poznám že mám alergii?

  • Domů
  • Jak poznám že mám alergii?
Jak poznám že mám alergii?

Jak rozpoznat prvotní příznaky alergie?

Ahoj, jsem Lenka a vítám vás v mém novém příspěvku na blogu. Dnes se budeme zabývat otázkou, která trápí hodně lidí - jak poznám, že mám alergii? To je otázka, na kterou by měli vědět odpovědět všichni, protože alergie se mohou objevit kdykoliv a kdekoli.

Vždyť, kdo zná mě, ví, že jsem žila celý svůj život bez jakýchkoliv příznaků alergie, a pak jednoho dne, boom! Přišla alergie na kočky. A to vše i přes to, že mám doma jen králíka Míšu a křečka Pepu. Je to hloupé, že? Tedy, ne Míša a Pepa, ti jsou skvělí, ale moje náhle se objevivší alergie na kočky. No nechte se překvapit.

Srozumitelné vysvětlení, co je to alergie

Nejdříve se musíme zaměřit na to, co je to vlastně alergie. Alergie je reakce našeho imunitního systému na něco, co normálně by nemělo vyvolat žádnou reakci. Může to být cokoliv od koček až po ořechy, pyl, prach, některé léky a dalších milion věcí.

Naše tělo je v podstatě trochu přecitlivělé a rozhodne se, že tuto věc musí zaútočit. A tak zaútočí. Upřímně řečeno, je to docela šílené. Naše tělo je jako ten přehnaně ochranářský rodič, který se snaží zabránit svému dítěti, aby se dotklo cokoliv, co by ho mohlo potenciálně zranit. Ale místo toho nám to způsobuje automatický útok kašle, kýchlání, svědění a mnoho dalšího.

Jaké jsou typické příznaky alergie?

Hlavními příznaky alergie jsou kašel, kýchání, svědění očí nebo kůže, vyrážka, otoky, zácpa nebo průjem, bolesti hlavy a únava. Díky Bohu jsem neměla všechny tyto příznaky, ale byla jsem dost blízko. A co je horší, příznaky se mohou lišit od člověka k člověku a od alergie k alergii.

Jako kdyby toho nebylo dost, příznaky se také mohou lišit v závislosti na tom, na co jste alergičtí. Například, když máte alergii na potraviny, může to znamenat nafouklý břicho, zácpu nebo průjem, zatímco alergie na kočku může způsobit svědění očí a kýchání. Jsem si jistá, že si představujete obraz mého utrpení v době, kdy jsem to zjistila.

Co dělat, když máte alergickou reakci?

Pokud máte nějakými z těchto příznaků, nebo jste si jen u vás nebo u vašeho dítěte všimli neobvyklé změny, je vhodné se obrátit na lékaře. Méně závažné alergie mohou být obvykle léčeny bez lékařského předpisu, ale skutečné alergické reakce mohou být mnohem vážnější.

Nechci zde šířit paniku, ale faktem je, že v některých případech může být alergická reakce život ohrožující. Z tohoto důvodu je důležité se o svých příznacích podělit s lékařem, aby mohl určit, zda je třeba předpis na léky nebo jinou léčbu. Pojďme být na věci a ochránit sebe a ty, které milujeme.

Doufám, že vám tento článek pomohl lépe porozumět tomu, jak poznat, že máte alergii. Alespoň jsem se pokusila vše vysvětlit tak, abyste to pochopili. Protože vím, jak matoucí a frustrující mohou být alergie. Ale pamatujte, nejste v tom sami! My, alergici, musíme držet spolu. Přeji vám vše nejlepší a méně kýchání!

Napsat komentář