Načítání…

Co na vyrážku z alergie?

  • Domů
  • Co na vyrážku z alergie?
Co na vyrážku z alergie?

Proč se alergická vyrážka objevuje?

Alergie je nešťastný fakt pro mnoho z nás a její projevy mohou být různé - od nosní kongesce až po svědící, nepohodlné vyrážky. Ale proč se vyrážky objevují v první řadě? Cítím, že je důležité si uvědomit, že nejsem lékař, ale z mého výzkumu vím, že všechno toto svědění je způsobeno tím, že se náš imunitní systém pokouší chránit náš organismus. Až moc dobře vím, jak to může být nepříjemné. Můj malý perličkový králík Medvídek jednou zacítil alergii na nový druh sena a měl vyrážky po celém své malé tělíčku!

Co na alergickou vyrážku?

Při léčbě alergické vyrážky je důležité se zaměřit i na příčinu problému. Jakmile pochopíte, co způsobuje vaši alergii, můžete se jí pokusit vyhnout. Ale to není vždy tak jednoduché, jak to zní, že? Ale ani aby to bylo komplikované, může to být někdy i zábava. Pamatujete na můj příběh o Medvídkovi? Musela jsem vyzkoušet různé druhy sena, než jsem našla ten pravý, který mu nezpůsoboval žádné problémy. A my víme, že nelze úplně vyloučit možnost alergie, i když se mu snažíte vyhnout.

Bez zbytečné léčby

Jedna věc, kterou jsem se naučila, je, že se držet pouze přírodních léků může být velkou výhodou pro mé zdraví. Některé antihistaminika mohou způsobit ospalost a jiné vedlejší účinky, takže vždy je dobré vědět, jaké máte jiné možnosti. Jako Matka Příroda nám dala tolik ponaučení, proč je nevyužít, že?

Domácí prostředky

Seznam domácích prostředků na alergické vyrážky je dlouhý a pestrý. Některé z nich mohou být naprosto skvělé a účinné, jiné možná ne tak moc. Záleží na tom, co funguje pro vás. A ano, zkoušela jsem několik z nich na Medvídkovi - od kopřivového čaje po mokré zábaly. Nakonec byl ale krmení bez toho specifického druhu sena to, co pro něj mělo největší efekt.

Zvládněte se stressem

Stres je, a to možná nepoznáte, jedním z faktorů, které mohou vyvolat alergickou reakci nebo ji zhoršit. Tím, že se naučíte zvládat stres, můžete své tělo ušetřit od dalších alergických výbuchů. A kdo nechce být méně napjatý, že? Stres je jako ten nepříjemný strýček, který se vždy objeví na rodinných oslavách a pokazí vám náladu.

Zahrňte změny do svého životního stylu

A konečně, zahrnutí změn do svého životního stylu může s alergií hodně pomoci. Cvičení, zdravá strava a dostatek spánku jsou vždy důležité, ale pro nás, alergické, jsou to doslova základy. Musíme pečovat o své tělo a dávat mu to nejlepší, co můžeme, aby bylo schopno bojovat s tím, co ho trápí. A jak říká můj babička: "Pokud nepečuješ o své tělo, kde bys chtěla bydlet?".

Napsat komentář