Načítání…

Jak rychle ulevit od alergie?

  • Domů
  • Jak rychle ulevit od alergie?
Jak rychle ulevit od alergie?

Rozpoznejte příznaky alergie

Alergie je tak trochu jako nezvaný host na oslavě. Jakmile se objeví, nepustí vás z očí a neustále vás otravuje. A tak jak u každé nepohodlné situace, primárním krokem je pochopit, co se děje. Příznaky alergie mohou být různorodé - od zarudnutí očí, svědivého krku, přes kýchání az po problémy s dýcháním. Můj muž, Ladislav, například strádá každou jarní sezónu kvůli alergii na pyl. Jeho boj se vypořádáním těchto příznaků mě inspiroval k tomuto článku. Když už poznáte příznaky, jste na půl cesty k úlevě.

Pochopíte zdroj své alergie

Hledání zdroje alergie mívá obvykle několik fází: popírání, vztek, vyjednávání, deprese a konečně akceptace. Dobrá zpráva je, že pokud zvládnete tuto cestu bezpečně, jste o krok dál k úlevě. Větší porozumění tomu, co působí vaší alergickou reakci vám pomůže lépe se na ni připravit a také se jí vyhnout. Třeba náš papoušek Kvido může svědčit o nepohodlných následcích překvapivé alergie na peří. Mé kýchání a oči plné slz po chvíli hrátky s Kvidem byly jasnými indikátory.

Vyberte odpovídající léky

Volba správných léků je jedním z nejdůležitějších faktorů v boji proti alergii. Každý z nás je jedinečný a stejně tak se liším i v tom, jak naše tělo reaguje na různé léky. Trvá čas a trpělivost než najdeme ten pravý. Ladislavovi před lety pomohl homeopatický lék, který mu doporučil náš známý. Po několika týdnech užívání se jeho příznaky razantně zlepšily.

Vyzkoušejte přírodní metody

Příroda má často úžasný vliv na naše zdraví. Existuje mnoho přírodních metoda, které mohou účinně zmírnit příznaky alergie. Znáte výrok "Jíst med a budete jako včela"? No, v některých případech to může být pravda. Lokální med může pomoci zmírnit alergické reakce na pyl. Ano, jde o ne zcela standardní metodou, ale rozhodně stojí za vyzkoušení.

Udržujte svůj domov čistý

Pokud vás trápí alergie, čistota by měla být vaším novým nejlepším přítelem. Prach, roztoči, zvířecí chlupy - to vše může vyvolat alergické reakce. Takže berte věci do vlastních rukou. Měla jsem období, kdy jsem si myslela, že musím utírat prach každý den. Pak jsem si uvědomila, že bych tak nejspíš končila jako ta paní v televizní reklamě na čisticí prostředek. Nebuďte takoví, ale klidně zapojte celou rodinu do úklidu. I Ladislav se stal mistrem v úklidu.

Využijte sílu jógové terapie

Jóga je spíše známá jako relaxační technika, ale její přínosy mohou jít mnohem dále. Může pomoci i při alergiích. Nejsem instruktorka jógy, ale můžu vám říci, že po několika týdnech pravidelné praxe jsem pocítila výrazné zlepšení svých alergických příznaků. Takže rozhodně stojí za to to vyzkoušet. Třeba Ladislav se stal velkým fanouškem cvičení pozdravu slunci hned po probuzení.

Porozprávejte se se svým lékařem

Pokud se vám zdá, že žádné z výše uvedených náprav na alergie nefungují, nebojte se obrátit na svého lékaře. Je vždy dobré diskutovat o svých příznacích a možných řešeních s odborníkem. Já sama se před nedávnem rozhodla navštívit alergologa, aby mi pomohl najít nejlepší cestu k úlevě. Strávil hodně času tím, že mi vysvětlil různé možnosti a byl velmi podporující.

Postarejte se o sebe

Na závěr bych chtěla zdůraznit důležitost péče o sebe. Alergie mohou být obtížné a dráždivé, ale věřím, že s patřičnou péčí a pozorností můžeme najít úlevu, kterou hledáme. Nezapomínejte na své tělo a naslouchejte jeho potřebám. Vy si zasloužíte být šťastní a zdraví, tak si to neodpírejte. Žijte svůj život na plno, i když máte alergie. Protože jak jsem se naučila od Ladislava - alergie je sice nepříjemná, ale rozhodně nám nemusí bránit v tom, abychom si užívali každého dne.

Napsat komentář