Načítání…

Jak zmírnit sluneční alergii?

  • Domů
  • Jak zmírnit sluneční alergii?
Jak zmírnit sluneční alergii?

Co je to vlastně sluneční alergie?

První věc, kterou musíme udělat, než se ponoříme do diskuse o tom, jak zmírňovat sluneční alergii, je pochopit, co to ve skutečnosti je. Vždycky říkám: "Musíš znát svého nepřítele, abys ho mohl porazit." Věc je taková, že sluneční alergie není jedna konkrétní věc. Je to vlastně souhrnné pojmenování pro několik různých stavů, které může způsobit interakce s ultrafialovým (UV) zářením ze slunce. Ačkoli je to něco, co může jakkoli narušit naše plány na letní shon, nezoufejte, vždy existují způsoby, jak tuto nepříjemnost zvládnout.

Proč mě slunce štípe? Příznaky a příčiny sluneční alergie

Aha, takže teď víme, že sluneční alergie je věc. Ale jak poznáte, jestli ji máte? No, příznaky se mohou mnohoznačně lišit, ale často zahrnují zarudnutí, svědění, puchýře a dokonce i slzy. ‘A co mě takhle zabolí od slunce? Jaká je příčina sluneční alergie?’ se můžete ptát. Skvělá otázka! Na vině jsou naše imunitní systémy, které reagují na UV záření ze slunce. Někdy, pro některé z nás, naše těla vidí toto záření jako hrozbu a reagují proti němu tím, že uvolňují histamin a další chemické látky, které způsobují ty nepříjemné příznaky.

Jak se sluneční alergie diagnostikuje?

Diagnostikování sluneční alergie není opravdu tak jednoduché. Někdy může být obtížné rozeznat, jestli se jedná o opravdovou alergickou reakci, nebo jestli jste se prostě přeexponovali slunci a dostali spáleninu od slunce. Dokonce i lékaři se mohou potýkat s tím, aby udělali přesnou diagnózu. Obvykle se vám podívají na kůži, položí vám několik otázek o tom, co jste dělali, když se příznaky objevily, a potom vám mohou dát nějaké testy na alergie. Je to poměrně složitý proces, ale v konečném důsledku je důležité vědět, s čím máte co do činění.

Léčba a prevence sluneční alergie

V tomto bodě už jste se nejspíše ptali: 'Dobře, Pavlína, tak co s tím mohu udělat? Jak se mohu zbavit sluneční alergie?' No, moje odpověď na to je, že existují spousty věcí, které můžete udělat, pokud máte sluneční alergii. Jednou z nich je užívání antihistaminik, která mohou pomoci kontrolovat příznaky. Můžete také používat krémy na opalování s vysokým SPF a opalovat se ve stínu místo na přímém slunci. A konečně, můžete se pokusit omezit čas strávený venku během nejhorších hodin slunečního záření, což je obvykle mezi 10. a 16. hodinou.

Hledání nejlepších slunečních krémů pro sluneční alergii

Jedním z nejlepších způsobů, jak se chránit před sluneční alergií, je najít si dobrý sluneční krém. Existují desítky, ne-li stovky různých značek na trhu, a najít tu pravou pro vás může být jako hledání jehly v kupce sena. Máte tu štěstí, že jsem pro vás udělala práci a sestavila seznam těch nejlepších! Ale je důležité si uvědomit, že ne každý krém je pro každého. Potřebujete něco s vysokým SPF, ale také něco, co je jemné pro vaši pokožku.

Tipy a triky pro život se sluneční alergií

Být alergický na slunce může být opravdu frustrující, ale nezoufejte! Jsou zde cesty, jak vám to může jít lépe. Věci jako nošení dlouhých rukávů a kalhot, oblíbení klobouků a ochranných brýlí a dokonce i vaření jídla s látkami, které pomáhají tělu lépe reagovat na slunce, mohou být skvělou pomocí. Vyhněte se také parfémům a jiným vonným látkám, které mohou zvýšit citlivost na slunce.

Příběhy z reálného života o sluneční alergii

Až do tohoto okamžiku jsem mluvila obecně a informačně, ale nyní bych se chtěla otevřít a podělit se o svůj vlastní zápas se sluneční alergií. Už jako malá holčička jsem měla problémy se sluncem. Rodiče mi říkali, že jsem jen "citlivá", ale jak jsem rostla a účinky slunce na mou kůži se stále zhoršovaly, začala jsem si uvědomovat, že moje citlivost je mnohem více než jen alergie. Přeji si, abych mohla říci, že cesta byla snadná, ale nebyla. Musela jsem hodně experimentovat a vyzkoušet různé přístupy, než jsem našla to, co funguje pro mě. Ale důležité je, že jsem našla způsoby, jak žít plnohodnotný život i s touto alergií. A věřte mi, pokud jsem to dokázala já, dokážete to i vy!

Napsat komentář